Iako su poražene, rukometašice Hadžića DG u finalu Kupa BiH

Jedinstvo slavilo u Tuzli

Tuzla: Susret bio veoma dinamičan i borben. Fena

Fena

3.4.2019

Rukometašice ekipe Hadžići DG plasirale su se u finale Kupa BiH iako su večeras u Tuzli uvjerljivo poražene od Jedinstva rezultatom 33:26 (16:13).

Iako su gošće na uzvratni susret došle s prednošću od 12 golova, susret je bio veoma dinamičan i borben, a malobrojni gledaoci uživali su u rukometu.

Tuzlanke su slabije otvorile utakmicu, pa je ekipa Hadžića DG u 15. minuti imala prednost 6:10. Međutim, u nastavku susreta igračice trenera Danijela Sabljića zaigrale su mnogo bolje, da bi u završnici poluvremena golovima Admire Zvekić i Matee Šumelj preokrenule rezultat u svoju korist - 16:13.

U nastavku su u svemu nadigrale gošće, ali iako su u 56. minuti imale osam golova prednosti, nije bilo vremena da se dostigne zaostatak iz prve utakmice, koju su Hadžićanke riješile u svoju korist (39:27).

Za utjehu domaćim igračicama ostaje da su ostvarile prvu pobjedu ove sezone u četiri susreta s večerašnjim protivnicama.

Najefikasnije u sastavu Jedinstva bile su Admira Zvekić sa 10, Dejana Kulić sa 7, te Zorana Milićević sa 5 golova.

U ekipi Hadžići DG Maja Knezović i Adna Halebić postigle su po 7, a Ajla Ćajić 5 golova.

Hadžići DG će u finalu Kupa BiH će igrati s boljim iz duela Grude - Izviđač CO.