BIZARNO

Opljačkana nekadašnja svjetska prvakinja u plivanju, ukradene joj sve medalje koje je osvojila

Hvala, dragi lopovi, napisala je ironično

9.4.2019

Bivša prvakinja svijeta u plivanju na 200 metara prsno Nađa Higl je opljačkana, lopovi su joj iz stana odnijeli, između ostalog, sve medalje koje je osvojila u karijeri.

Bilo ih je oko 300, sa raznih takmičenja od mlađih kategorija pa do one najvrednije, zlato sa Svjetskog prvenstva u Rimu 2009. godine, kada je Nađa šokirala i sebe i cijelu planetu osvojivši titulu najbrže.

- "Olakšana" za dva bicikla, dva dječija sjedišta i više od 300 medalja. Hvala, dragi lopovi - napisala je ironično Nađa Higl na svom Facebook profilu.

Nekadašnja plivačica nije željela komentirati slučaj za medije, a Kurir saznaje da pljačka nije ni prijavljena policiji.

Nađa Higl se posljednjih godina bori s autoimunim oboljenjem ulceroznim kolitisom.