Musa debitirao u plej-ofu NBA lige

Postigao četiri poena za deset minuta

Avaz.ba

16.4.2019

Košarkaši Bruklin netsa sinoć su poraženi u gostima protiv Filadelfije 76ers sa 145:123 čime su domaći izjednačili na 1:1 u ovoj seriji plej-ofa, a minutažu je upisao i naš Džanan Musa.

Filadelfija je od samog početka imala prednost, a nakon prve dionice ovaj tim je vodio sa 34:28. Nakon što su se malo dohavizali, meč je riješen u trećoj četvrtini kada je domaći tim očitao pravu lekciju Netsima i ubacio čak 51 poen.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Embiid sa 23 poena, deset skokova i jednom asistencijom, dok je Simons (Simmons) dodao 18 poena.

Džanan Musa je za deset minuta na parketu upisao četiri poena i jednu ukradenu loptu.

Veliko iznenađenje napravili su LA klipersi koji su izjednačili na 1:1 u seriji protiv aktuelnih prvaka Golden stejt voriorsapobijedivši 135:131.

Ovaj tim do pobjede vodio je sjajni Vilijams (Williams) koji je ubacio 36 poena i dodao čak 11 asistencija. U ekipi Voriorsa najefikasniji bio je Kari (Curry) sa 29 poena.