{UŽIVO} / Češka - BiH: "Zmajevi" se plasirali na Euro

Izabranici Bilala Šumana igraju u Ostravi

Prce: Briljira i sa 39 godina

A. Ču. / Avaz.ba

16.6.2019

60' - Pogađa Karačić, 24:23. Idemo na Euro.

59' - Imamo napad na 23:23. Do kraja meča smo s igračem manje.

58' - Prce, Prce, Prce, Prce... Pogađa Nikola sa sedam metara za 23:22.

56' - Nastavlja se serija. Vodimo sada golom Haseljića. Ovo je naš period, treba samo biti skoncentrisan.

55' - Pravimo seriju 2:0. Ponovo je neriješeno - 21:21.

53' - Senjamin Burić zapucao je zicer. Sedmerac za Češku i druga prilika da odu na dva razlike u posljednje dvije minute. Ždrahala prvi put na utakmici dovodi Čehe u prednost od dva razlike - 21:19.

50' - Babak na isteku minute postiže svoj prvi gol. Panić na drugoj strani šutira u golmana.

48' - Ponovo Prce. Čovjek je od naših 19 postigao devet golova dosad. 19:19.

46' - Popuštamo u odbrani, Galija brani Hamidoviću, ali Karačić je sada našao rješenje. 18:18.

45' - Nemamo ideje u ovim trenucima, ali tu je Nikola Prce. 17:17.

42' - Česi nekako uspijevaju postići gol, sada je 16:16.

39' - Prce majstorski postiže svoj šesti gol. Burić na drugoj strani odlično brani. Vodimo sad ponovo, 16:15 je. Ko bi drugi no Nikola Prce.

36' - Prce pogađa za 14:13. Ako ovako ostane, do posljednje sekunde će biti neizvjesno. Mogla bi presuditi i najmanja greška koliko je neizvjesno i izjednačeno.

32' - Česi prave seriju 2:0. Poveli su s igračem manje. Uzvratio je Senjamin Burić. Sada je 12:12.

18:57 - Počelo je drugo poluvrijeme, odmah Česi izjednačavaju. U sljedećem napadu Zeman je dobio crveni karton zbog udranja Senjamina Burića.

18:46 - Kako sada stvari stoje, imamo plasman na Evropsko prvenstvo. Čak i ako izgubimo, rezultati drugih utakmica nam idu u korist. Najbolje bi međutim bilo kada bi održali ovaj nivo igre i protiv favoriziranog protivnika uspjeli izbjeći poraz.

30' - Četiri sekunde prije kraja prvog poluvremena Perić je zabio za 11:10. Odlazimo na odmor s vodstvom.

28' - 10:10 je, ne može niko na dva razlike da se odlijepi.

25' - 9:8 za BiH, Prce je zabio svoj četvrti gol.

22' - Prce nas drži u egalu. Igra se gol za gol. Sada je 8:8.

20' - Vodimo 7:6, bili smo s igračem manje dvije minute.

15' - Sada je 6:6, nakon gola Nikole Prce. U sljedećem napadu Galija je odbranio Ovčini šut s lijevog krila.

12' - Panić je pogodio okvir. Nakon dva naša vodstva, Česi sada preokreću na 5:4.

9' - Evo ga, konačno smo poveli. Benjamin Burić je zabio s gola na gol, kada već ne možemo iz postavljenog napada, možemo sa svoje polovine. 3:2 je za BiH.

7' - Drugi put imamo napad za vodstvo. U odbrani smo u ovim trenucima mnogo bolji nego u prethodnom meču s Bjelorusima, ali napad je kontinuirano spor.

5' - Prva odbrana Burića. Trenutno je 2:2

3' - Prvi gol za BiH postiže Marko Panić. On je bio najefikasniji naš igrač u prvom meču istih reprezentacija, kada su Česi u Tuzli slavili 25:20.

18:02 - Počela je utakmica. Igramo bez Dejana Malinovića koji se povrijedio u Tuzli, u prethodnoj utakmici protiv Bjelorusije.

Rukometna reprezentacija BiH od 18 sati igra utakmicu 6. kola kvalifikacija za EP 2020.

Naša selekcija gostuje Češkoj koja je prva u grupi, meč se igra u Ostravi.

"Zmajevima" Bilala Šumana potrebna je pobjeda, ali i u slučaju drugog ishoda na Euro bi se mogli plasirati kao jedna od četirti najbolje trećeplasirane reprezentacije.