Već sutra se sastaju sa selekcijom Hrvatske

BiH izgubila od Katara u Poreču. Screenshot

J.A. / Avaz Sport

3.1.2020

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su večeras od Katara u Poreču rezultatom 27:30.

Izabranici Bilala Šumana odlično su otvorili susret i poveli 3:0, ali je Katar sredinom prvog dijela poravnao na 7:7. Ipak, naša selekcija je ponovo zaigrala bolje i na poluvrijeme smo otišli vodstvom 15:13.

Poraz rukometaša BiH od Katara. Screenshot

Na otvaranju drugog dijela u 38. minuti naš tim je poveo 19:15, a zatim se igralo gol za gol. U drugom dijelu drugog poluvremena Katar se uspio vratiti i u 50. minuti drugi put na meču je izjednačio rezultat na 24:24.

Već u narednom napadu stigli su i do prvog vodstva, a veliki pad u našoj igri iskoristili su da pet minuta prije kraja odu na nedostižnih 24:27, nakon čega nije bilo povratka za našu selekciju.

Već sutra naši najbolji rukometaši sastaju se sa selekcijom Hrvatske. Ovaj susret počinje od 16:50 sati.