Časna borba: Rukometaši BiH u finišu ispustili vodstvo i poraženi od Portugala

Susret drugog kola grupe D Evropskog prvenstva

Detalj utakmice. EHF

Piše: J.A. / Avaz Sport

12.1.2020

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trondhajmu od Portugala rezultatom 24:27 u susretu drugog kola grupe D Evropskog prvenstva.

Na početku meča igralo se gol za gol, sve do 12. minute, kada su Portugalci kaznili greške naših rukometaša i došli do 8:5. Portugal je imao vodstvo sve do 27. minute, kada je naš golman Nebojša Grahovac postigao gol preko čitavog terena za poravnanje (10:10).

Nakon toga su uslijedila dva brza pogotka Portugalaca i novo vodstvo od dva gola razlike (12:10). Marko Panić postigao je pogodak za 12:11, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme sjajno su otvorili naši rukometaši. Prvo je Ovčina pogodio za 12:12 da bi Prce u 32. minuti bio strijelac za prvo vodstvo našeg tima (13:12).

Haseljić je u 36. minuti pogodio za vodstvo naše reprezentacije od dva gola razlike (12:14). Portugalci su, ipak, nakon toga serijom od 3:0 ponovo stigli do vodstva, ali je Malinović postigao pogodak za novo izjednačenje (15:15).

Igrala se 44. minuta kad je iskusni Nikola Prce preuzeo odgovornost i doveo našu reprezentaciju u novo vodstvo od 16:15. No, Portugalci su laganim golovima i serijom od 5:0 došli do potpunog preokreta (19:16).

Portugal je tri minute prije kraja imao prednost od 26:22, ali je Vranješ sa dva gola vratio nadu bh. timu - 26:24. Portugalci su u dramatičnom finišu uspjeli, ipak, sačuvati vodstvo i ostvariti drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

Reprezentacija BiH u posljednjem kolu igra protiv Francuske.