"Zmajevi" se od Eura oprostili uvjerljivim porazom protiv Francuske

Selektor Šuman nije mogao računati na Perića i Vranješa

Naši reprezentativci vrlo su motivirani. Facebook

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

14.1.2020

19:39 - Rukometna reprezentacija BiH uvjerljivim je porazom završila nastup na Evropskom prvenstvu 2020. (23:31).

Tokom prvog dijela dugo smo imali prednost, ali nakon minus jedan na poluvremenu "Trikolori" su ravnomjerno rasporedili snagu i konstantno povećavali prednost. U drugom dijelu selektor Šuman ponovo je ekperimentisao sa igrom sedam na šest što je dovelo samo do nekoliko lakših golova protivnika, a dva vezana zabio je golman Vensan Žerar. U posljednjih pet minuta selektor je dao šansu i Muhamedu Toromanoviću koji se tako oprostio od aktivnog igranja za reprezentaciju.

18:50 - Poluvrijeme u Trondhajmu. Naši reprezentativci imaju aktivan rezultat protiv favoriziranog rivala.

Rezultat je 14:13 za Francuze. Do 21. minute imali smo konstantno vodstvo, na početku stigli do 4:1, ali tada su igrači Didijea Dinara pojačali odbranu. Ipak, do odmora raspucao se Marko Panić (sedam golova) koji nas je drži u egalu.

18:15 - počela je utakmica 3. kola Evropskog prvenstva između BiH i Francuske. Iako nema rezultatski značaj poželimo sreću "Zmajevima".

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će završiti nastup na Evropskom prvenstvu, prvi ikad.

Protivnik "Zmajevima" od 18:15 bit će selekcija Francuske, koja je, kao i naša, također, okončala nastup već nakon grupne faze.

U prve dvije utakmice BiH je poražena od Norveške 26:32 te Portugala 27:24.

U ovom meču selektor Šuman neće moći računati na Vladimira Vranješa i Josipa Perića, koji su se povrijedili protiv Portugala.