Hrvatska pobijedila Češku i ovjerila plasman u polufinale Eura

Utakmica četvrtog kola drugog kruga

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

20.1.2020

Rukometaši Hrvatske pobijedili su u Beču selekciju Češke rezultatom 22:21 u utakmici četvrtog kola drugog kruga Evropskog prvenstva.

Na početku susreta igralo se gol za gol i niti jedna reprezentacija nije uspIjevala da se odlijepi. Hrvatska je prvi put imala prednost od dva gola razlike u 9. minuti (5:3), no Česi su se brzo vratili i dvije minute kasnije stigli do izjednačenja (5:5). Nakon toga ponovo se igralo gol za gol, da bi Hrvatska u 23. minuti stigla do dva gola viška (10:8). "Kauboji" su na odmor otišli s dva gola prednosti, bilo je 11:9.

Izabranici Line Červara golovima su otvorili drugo poluvrijeme i došli do četiri gola viška (13:9). Ipak, Česi su se s dva brza gola ponovo rezultatski vratili u meč (13:11). Češka je do izjednačenja došla u 46. minuti, kada je semafor pokazivao 16:16. Nakon toga Hrvatska je imala prednost od jedan ili dva gola, koju je uspjela sačuvati i do kraja susreta.

Hrvatska je još ranije osigurala prolazak u polufinale Eura, dok je Češka na posljednjem mjestu grupe 1.