Susret četvrtog kola drugog kruga

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

20.1.2020

Rukometaši Njemačke savladali su u Beču domaću selekciju Austrije rezultatom 34:22 u susretu četvrtog kola drugog kruga Evropskog prvenstva.

Austrijanci su bolje ušli u meč i u više navarata imali prednost od dva gola razlike, međutim Nijemci domaćinima nisu dozvoljavali da se odlijepe. Sredinom prvog poluvremena, Njemačka je stigla do izjednačenja (7:7), da bi u finišu došla do potpunog preokreta i na odmor otišla s tri gola prednosti 16:13.

Njemačka je u nastavku nastavila rešetati mrežu domaćina te je imala i sedam golova viška (22:15). Nijemci nisu imali milosti te su do kraja još više napunili mrežu Austrijanaca.

Nijemci imaju dva boda više od Austrije i Bjelorusije, ali s obzirom na bolji međusobni duel s ove dvije reprezentacije osigurali su treće mjesto kolo prije kraja.

Grupa I: Španija 6 , Hrvatska 6, Njemačka 4, Austrija 2, Bjelorusija 2, Češka 0.