Susret četvrtog kola grupe II

Detalj utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

21.1.2020

Rukometaši Slovenije savaladali su Portugal rezultatom 29:24 u susretu četvrtog kola grupe II Evropskog prvenstva.

Na početku susreta igralo se gol za gol i odbrane obje selekcije nisu bile na očekivanom nivou. Portugalci su sredinom prvog dijela izgledali mnogo bolje, lakše su dolazili do golova i vukli prednost od dva razlike. Ali, onda su im se dogodile dvije greške u napadu, Blaž Janc je oba puta bio precizan iz kontre, a potom je Miha Zarabec iz sedmerca zabio za seriju od 3:0 i vodstvo od 12:11. Portugalci se nisu predali, korak po korak i opet su došli u egal, a onda su zabili preko Souse i otišli na odmor sa 15:14.

Portugal je dobro otvorio i drugo poluvrijeme, ali je Slovenija napravila finu seriju i pobjegla na 26:22 deset minuta prije kraja utakmice. Semafor je pet minuta prije kraja pokazivao 28:24 u korist izabranika Ljubomira Vranješa. Slovenci su do kraja sačuvali prednost i slavili važnu pobjedu, kojom su zakoračili u polufinale Eura.