Susret četvrtog kola grupe II

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

21.1.2020

Rukometna reprezentacija Norveške pobijedila je Island 31:28 u susretu četvrtog kola Grupe 2 Evropskog prvenstva

Prvo poluvrijeme Norveška je odigrala furiozno, a na kraju prvog poluvremena imala je sedam golova prednosti (19:12). Činilo se da će upisati laku pobjedu, ali Island je u nastavku zaigrao mnogo agresivnije i bolje.

U 46. minuti smanjili su na 24:21, imali su potom napad i za minus dva, ali nisu ga iskoristili. Norveška je do kraja ipak odigrala mirno i potvrdila pobjedu, dok je Island ovim porazom definitivno otpao iz svih kombinacija za polufinale.

U posljednjem večerašnjem susetu sastaju se Mađarska i Švedska koja je već izgubila šanse za prolaz. U slučaju pobjede Mađara, odluka o putnicima u polufinale past će u posljednjem kolu, a ukoliko Švedska savlada ili remizira sa Mađarskom, Norveška će osigirati plasman dalje.