Švedska pobjedom protiv Mađarske poslala Norvešku u polufinale Eura

Ovakav ishod najviše pogoduje Slovencima

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

21.1.2020

Rukometaši Švedske pobijedili su Mađarsku rezultatom 24:18 u 4. kolu grupe II  Evropskog prvenstva.

U prvom poluvremenu igrale su se jake odbrane na obje strane, a na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Šveđana rezultatom 10:9, da bi Švedi u nastavku nastavili u dobrom ritmu i konstantno su vodili.

Pet minuta prije kraja otišli su na četiri gola prednosti (22:18) i sve je bilo riješeno.

Ovaj rezultat svakako najviše pogoduje Slovencima, koji u posljednjem kolu igraju sa Norveškom i u tom meču dovoljan im je bod za prolaz u polufinale.

Norveška je večerašnjim porazom Mađarske osigurala plasman u polufinale, ali protiv Slovenije će braniti prvo mjesto u grupi.

Mađari će u posljednjem kolu igrati sa Portugalom, a u slučaju trijumfa i eventualne pobjede Norveške protiv Slovenije plasirali bi se u polufinale zbog boljeg međusobnog skora sa Slovencima.