Uživo: Hrvatska i Norveška igraju produžetke u borbi za finale Eura

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

24.1.2020

Rukometna reprezentacija Hrvatske protiv Norveške igra polufinalni meč Evropskog prvenstva, a tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Avaz.ba.ž

80' KRAJ UTAKMICE Pobjeda Hrvatske 29:28.

77'  Dosta grešaka na obje strane i dalje je 28:28.

75' KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA 28:28

74' Norvežani pogađaju za 28:28.

73' Novi gol za Hrvate koji vode 28:27.

72' Hrvatska brzo uzvraća i sada je 27:27.

71' Stepančić pravi probijanje i Norvežani to koriste i pogađaju za 27:26.

71' Šego brani, Hrvatska ima napad za vodstvo.

70' Sedmerac za Hrvatsku za izjednačenje. 26:26.

68' Horvat jako loše s krila.

67' Norveška ima vodstvo 26:25.

67' Norveška pogađa za novo poravnanje 25:25.

66' Norvežani propuštaju prvi napad, a Hrvati kažnjavaju za vodstvo od 25:24.

65' KRAJ PRVOG PRODUŽETKA 24:24

64' Dosta grešaka na obje strane i dalje je 24:24.

61' Hrvatska postiže gol na otvaranju produžetaka, ali Norvežani brzo uzvraćaju 24:24.

60' KRAJ REGULARNOG DIJELA 23:23. SLIJEDE PRODUŽECI.

59' Kakva drama. 23:23.

58' Ašanin brani sedmerac.

57' Hrvatska ima vodstvo 23:23. Fantastičan meč gledamo u Štokholmu.

56' Hrvati pogađaju za 22:22.

53' Bergerud brani novi zicer Karačiću, a Norvežani s crte za novo vodstvo 22:21.

52' Norvežani se ne predaju i novo izjednačenje 21:21.

52' Horvat postiže gol iz sredine za 21:20.

51' Padaju golovi na obje strane i sada je 20:20.

48' Sagosen pogađa za novo poravnanje (19:19).

45' Serija Hrvatske 2:0 i sada je 19:17. Norvežani brzo pogađaju za 19:18. Johanessen je strijelac.

44' "Kauboji" uzvraćaju i novo izjednačenje 17:17. Bila je to bomba Duvnjaka.

43' Norveška je stigla do vodstva golom Sagosena iz sedmerca 17:16. Mamić je isključen kod Hrvatske.

42' Norvežani su brzo uzvratili i stigli do novog poravnanja 16:16.

41' Hrvati pogađaju za vodstvo od 16:15. Duvnjak je bio strijelac.

40' Norveška se serijom 3:0 potpuno vraća u meč i sada je izjednačen rezultat 15:15.

39' Hrvatska ponovo ima samo gol viška 15:14.

36' Norvežani smanjuju na dva gola zaostatka 15:13.

34' Sada se brzo igralo i Hrvatska je stigla do tri gola viška 15:12.

33' Norveška se ne predaje i sada je 13:12.

31' Uzrvaraćaju Norvežani odmah. Tangen za 13:11.

31' Hrvatska golom otvara drugo poluvrijeme. Karačić je strijelac.

30' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30' Hrvatska koristi posljednji napad i Marino Marić pogađa za 12:10.

29' Norvežani pogađaju sada i smanjuju na 11:10.

28' Šego spašava Hrvatsku. Norvežani nemaju sreće i u dva uzastopna napada pogađaju okvir gola.

25' Duvnjak pogađa za 11:9.

24' Nakon tajm-auta, Hrvatska pogađa i vraća dva gola prednosti 10:8. Norvežani nakon brzog centra odmah vraćaju na 10:9.

22' Norveška je sada ponovo na samo gol zaostatka 9:8. Tangen je pogodio.

20' Norvežani odmah uzvraćaju i smanjuju na 9:7.

19' Nakon greške Norvežana u napadu, sjajna kontra Hrvata i gol Horvata za vodstvo od tri gola razilike 9:6.

18' Fantastična odbrane Šege, ali Hrvatska nije to uspjela na drugoj strani pretvoriti u pogodak. U narednom napadu dvije minute zaradio je Mandić.

16' Hrvatska nije primila gol s igračem manje i Marino Marić pogađa za 8:6.

14' Mamić mora vani na dvije minute nakon faula na Sagosenu. Odbranili su se Hrvati s igračem manje.

14' Sagosen je postigao četvrti gol i smanjio na 7:6 za "Kauboje".

13' Marić pogađa za 6:5 za Hrvatsku, a potom i Stepančić za 7:5.

11' Hrvatska je povela golom Mandića, ali na drugoj strani pogađa i Reikind.

10' Novo poravnanje 4:4.

6' Norvežani s igračem manje pogađaju za 3:2, ali "Kauboji" brzo stižu do novog izjednačenja (3:3).

4'  Stepančić poravnava na 2:2.

3'  Sagosen dovodi Norvežane u prvo vodstvo (2:1).

2' Norvežani su brzo izjednačili (1:1).

2' Hrvatska prva postiže gol, a strijelac je bio Marino Marić.

1' Počela je utakmica.

Za Hrvatsku igraju: Šego, Mandić, Musa, Horvat, Duvnjak, Cindrić, Stepančić; Klupa: Ašanin, Matanović, Šipić, Brozović, Marić, Mamić, Šarac, Hrstić, Karačić.

Za Norvešku igraju: Bergerud, Jondal, Gulerud, Bjornsen, Sagosen, O’Salivan, Reinkind; Klupa: Kristensen, Nikolaisen, Overjordet, Overbi, Johanesen, Tangen, Guliksen, Blonz.