RUKOMET

Hrvatska nakon drame pobijedila Norvešku golom Mostarca Željka Muse i izborila finale Eura

Veliki trijumf izabranika Line Červara

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

24.1.2020

Rukometna reprezentacija Hrvatske prvi je finalist Evropskog prvenstva. Izabranici Line Červara u dramatičnom polufinalnom meču u Štokholmu nakon produžetaka pobijedili su Norvešku rezultatom 29:28.

Hrvatska je postigla prvi gol na meču, a strijelac je bio Marino Marić. Norvežani su ubrzo preokrenuli i u 3. minuti imali prvi put vodstvo na susretu (2:1). Nakon toga se igralo gol za gol da bi izabranici Line Červara u 12. došli do dva gola prednosti (7:5). "Kauboji" su u 20. minuti imali vodstvo od tri gola razlike (9:6). Norvežani su nakon toga u nekoliko navrata pogađali okvir gola, a na poluvremenu je Hrvatska imala vodstvo od 12:10.

Hrvatska je golom otvorila i drugo poluvrijeme, Karačić je bio strijelac (13:10). Norvežani su serijom od 2:0 došli na samo gol zaostatka, ali su ubrzo pogriješili te su "Kauboji" u 35. minuti imali ponovo tri gola viška (15:12). Norvežani nisu dopuštali da se Hrvati odlijepe i serijom od 3:0 u 40. minuti stigli su do izjednačenja (15:15). Norveška je u 43. minuti povela nakon dugo vremena, kada je Sagosen bio stijelac iz sedmerca (17:16).

Serijom 3:0 izabranici Line Červara ponovo su preokrenuli rezultat u svoju korist (19:17). Norvežani se nisu predavali i u 49. minuti stigli su do novog izjednačenja (19:19). U 52. minuti, rezultat na semaforu bio je izjednačen (21:21). Norveška je do vodstva došla u 54. minuti (22:21), ali su Hrvati uspjeli preokrenuti i u 57. minuti stići do vodstva (23:22). Norvežani su pogodili za 23:23, a Hrvatska je imala napad za finale, međutim "Kauboji" nisu realizirali svoj napad i otišlo se u produžetke.

U prvih pet minuta prvog produžetka, obje reprezentacije postigle su po gol pa je rezultat glasio 24:24. U nastavku su Hrvati postigli prvi gol, ali su Norveženi ponovo preokrenuli i stigli do vodstva od 26:25. Domagoj Duvnjak spasio je Hrvatsku golom iz sedmerca u posljednjoj sekundi za 26:26 i nove produžetke.

Norveška je prva dala gol u novom produžetku, ali su Hrvati brzo uzvratili i serijom 2:0 stigli do vodstva, ali su u posljednjem napadu primili gol za 28:28 i otišlo se u nove produžetke, u kojima je Hrvatska u posljednjim sekundama golom Mostarca Željka Muse stigla do 29:28 i prolaza u finale.

U drugom polufinalu večeras od 20:30 sastaju se Španija i Slovenija.