Španija izborila finale i protiv Hrvatske brani titulu prvaka Evrope

Izabranike Ljubomira Vranješa očekuje meč za bronzu protiv Norveške

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

24.1.2020

Rukometaši Španije pobijedili su Sloveniju u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 34:32 i tako zakazali duel s Hrvatskom u borbi za zlatnu medalju.

Slovenci su dobro otvorili meč i poveli 2:0. Španci su svoj prvi gol postigli tek u petoj minuti. Nakon toga igralo se gol za gol. U 20. minuti Španci su napravili seriju 3:0,da bi potom imali četiri gola prednosti (13:9). Aktuelni prvaci Evrope na poluvremenu su imali čat pet golova viške, bilo je 20:15.

I nakon sedam minuta igre drugog dijela Španija je imala pet golova prednosti (23:18).  U 41. minuti rezultat na semaforu bio je 25:20 u korist Španije. Slovenci su šest minuta kasnije imali samo tri gola zaostatka (27:24). Minutu prije kraja izabranici Ljubomira Vranješa imali su samo gol zaostaka (33:32), no Španci su uspjeli postići gol u finišu i  slaviti veliki trijumf.