Muzaferija ostvarila najbolji plasman u karijeri, ali ostala bez bodova

Osvojila 22. mjesto u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Kran-Montani

Muzaferija: Najbolji plasman u karijeri u Svjetskom kupu. Arhiv

Fena

23.2.2020

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 22. mjesto na drugom takmičenju sezone u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Kran-Montani.

Nakon što je sredinom januara u istoj disciplini osvojila prve bodove u historiji naše zemlje u takmičenjima za Svjetski kup, 20-godišnjoj Visočanaki ovo je najbolji plasman u karijeri u elitnom skijaškom takmičenju.

Bh. skijašica u utrci spusta za pobjednicom Italijankom Federikom Brinjone (Federica Brignone) zaostala je 4,42 sekunde, dok je u slalomu zaostala 5,06 sekundi. Ukupan zaostatak Muzaferije na kraju je iznosio 9,48 sekundi.

Nažalost, Muzaferija je imala zaostatak veći od osam posto u odnosu na vrijeme prvoplasirane i nije osvojila bodove.

Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Franciska Grič (Franziska Gritsch, + 92 stotinke), a treće Čehinja Ester Ledeka (Ledecka, +1,82 sekunde).