VN ŠTAJERSKE

Pobjeda Hamiltona, sudar Leklera i Fetela

Ferari nije završio trku, pošto su se Sebastijan Fetel (Vettel) i Šarl Lekler (Charles Leclerc) sudarili već u prvom krugu

Šestostruki svjetski šampion je krenuo sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja i ostvario 65. pobjedu u karijeri. Agencije

Piše: Avaz.ba

12.7.2020

Aktuelni svjetski prvak i vozač Mercedesa Luis Hamilton (Lewis Hamilton) pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Štajerske. Šestostruki svjetski šampion je krenuo sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja i ostvario 65. pobjedu u karijeri. Trku je završio za sat, 22 minuta, 50,683 sekunde.

Drugo mjesto zauzeo je Valteri Botas (Valtteri Bottas) iz Mercedesa sa zaostatkom od 13,719 sekundi, a treći je bio vozač Red Bula Maks Verstapen (Max Verstappen) sa 33,698 sekundi zaostatka.

Njegov timski kolega Aleksandar Albon (Alexander) zauzeo je četvrto mjesto, dok je vozač Meklarena Lando Noris (Norris) u posljednjem krugu uspio da nadoknadi tri pozicije i zauzme peto mjesto.

Vozač Rejsing Pointa Serhio Peres (Sergio Perez) zauzeo je šesto mjesto, iako je krenuo sa 17. mjesta, a njegov timski kolega Lens Strol (Lance Stroll) zauzeo je sjedmo mjesto. Danijel Rikardo (Daniel Ricciardo) iz Renoa bio je osmi, Karlos Sainc (Carlos Sainz) iz Meklarena deveti, a dobio je i bod za najbrži krug, dok je 10. mjesto zauzeo Danil Kvjat (Daniil Kvjat) iz ekipe Alfa Tauri.

Ferari nije završio trku, pošto su se Sebastijan Fetel (Vettel)  i Šarl Lekler (Charles Leclerc) sudarili već u prvom krugu. Lekler se izvinio i priznao je odgovornost za incident...

Naredna, treća trka u šampionatu, vozi se u nedjelju u Mađarskoj.