Tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za EP

Uzbudljiva završnica. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

6.1.2021

60' - Kraj utakmice. Poraz naše selekcije rezultatom 24:21.

60' - Postižu Estonci još jedan gol. 24:21.

60' - Sada je jasno da ćemo pretrpjeti drugi poraz.

59' - Idu Estonci na plus dva i nalaze se pred pobjedom.

57' - Les pogađa za 22:21.

56' - Herceg za 21:21.

56' - Estonci ponovo vode. 21:20

55' - Izjednačili smo preko Malinovića. 20:20.

51'- Estonija vraća vodstvo.

50' - Panić pogađa s preko 11 metara za 19:19.

49' - Vodstvo za Estoniju. 19:18.

48' - Poravnali su Estonci. 18:18. Čeka nas neizvjesna završnica.

47' - Odbrana broj osam za Burića.

44' - Promašili su Estonci sedmerac za poravnanje.

44' - Perić pogađa za 17:18.

43' - Poravnanje nakon dužeg vremena. 17:17.

42' - Koriste Estonci dva igrača više i smanjuju na 16:17.

40' - Ovčina vraća na dva razlike. 15:17.

39' - 15:16.

38' - Skida sjajno Burić. Njegova šesta odbrana.

36'- Smanjuju Estonci na 14:16.

35' - Panić pogađa za 13:16.

34' - Dva brza gola s obje strane. 13:15.

32' - Prvi gol u nastavku postižu Estonci. 12:14.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

30' - Kraj prvog poluvremena. Tri gola prednosti za našu reprezentaciju. Rezultat je 11:14.

29' - 11:13.

28' - Peti gol Ovčine. Vodimo s 10:13.

27' - 10:12.

27' - Malinović sada pogađa. 9:12.

26' - Četvrta odbrana Burića.

25' - Tom za 9:11.

23' - Haseljić zabija za 8:11.

18' - Imamo dva razlike prvi put večeras. 8:10.

16' - Treći gol Ovčine. 8:9.

15' - Les postiže četvrti gol. 8:8.

14' - Panić je pogodio. 7:8.

14' - Tom za 7:7. Njegov četvrti gol.

13' - Prce nam donosi novu prednost. 6:7.

12' - Les svojim trećim golom poravnava na 6:6

11' - Drugi gol Ovčine. 5:6.

8' - 5:5

7' - Haseljić pogađa za 4:5. Serija od 0:3 naše selekcije.

7' - Ovčina za 4:4.

6' - Smanjili smo na 4:3.

5' - Idu Estonci na plus dva. Strijelac je Kaspar Les.

5'- Novo vodstvo Estonije. 3:2.

4' - Nikola Prce poravnava rezultat.

3' - Karl Tom drugim golom preokreće rezultat.

3 - 1:1.

2' - Vodimo 0:1. Pogodio je Josip Perić.

1' - Počela je utakmica. Prvi napad za naš tim.

-4  - U toku je intoniranje himni.

-7 - Protiv Estonije smo do sada odigrali deset utakmica. Ostvarili smo pet pobjeda, dva remija i tri poraza.

-10 - Naše rukometaše su u Estoniji dočekali neljudski uslovi. Bili su bez pravog obroka dva dana, a hranu su dobijali u veoma malim količinama. Pored toga nisu imali pravo da izlaze na teren, a treninge su obavljali u svojim hotelskim sobama i povremeno u hodnicima.

Posljednji pravi trening izabranici Bilala Šumana odradili su 2. januara u Sarajevu.

Vjerujemo kako će im sve to biti ogroman motiv večeras.

Rukometna reprezentacija BiH od 18:30 sati gostuje Estoniji u susretu drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Putem našeg portala pratite tekstualni prijenos utakmice iz Polve, gdje će za našu reprezentaciju predstavljati Benjamin Burić, Admir Ahmetašević, Alen Ovčina, Mirko Herceg, Marin Vegar, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Dino Hamidović, Josip Perić, Marko Tarabochia, Dejan Malinović, Marko Panić, Ibrahim Haseljić, Vladimir Vranješ, Igor Mandić i Gafar Hadžiomerović.

Izabranici Bilala Šumana su na startu kvalifikacija poraženi na gostovanju kod Njemačke s 25:21.

Njemačka je trenutno prva u drugoj kvalifikacionoj grupi s šest bodova, slijedi Austrija s dva, dok su BiH i Estonija na trećem i četvrtom mjestu bez bodova.