Poraz u Estoniji, rukometaši BiH prokockali prednost

Nakon poraza od Njemačke, bh. rukometaši poraženi i u Estoniji

Detalj s meča u Polvi. Agencije

Piše: A. M.

6.1.2021

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Estonije u gostima (24:21) u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Bilala Šumana nakon nehumanih uslova u kojima su boravili u prethodnih nekoliko dana u Estoniji zabilježili su drugi poraz u kvalifikacijama. Naši reprezentativci od dolaska u Estoniju testirani su tri puta na koronavirus i svi su bili negativni. Međutim, EHF i organizatori donijeli su odluku da bh. tim ne može trenirati u dvorani, pa su tako bili primorani na improvizirane treninge u hotelskim sobama.

Nakon poraza od Njemačke u prvom kolu (25:21), ovaj put od bh. selekcije bila je bolja selekcija Estonije kojoj je to prva pobjeda.

Naši rukometaši prvo poluvrijeme odigrali su veoma dobro i na pauzu otišli s tri gola prednosti (11:14), međutim Estonci su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i stigli do preokreta.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Karl Tom (Toom) i Kaspar Les (Lees) sa po osam golova, dok je u redovima reprezentacije BiH najbolji bio Alen Ovčina sa šest pogodaka, a Marko Panić i Nikola Prce postigli su po tri gola.

Njemačka je lider grupe s maksimalnih šest bodova, na diobi drugog mjesta su Austrija i Estonija koje imaju po dva, dok je BiH na posljednjem mjestu bez bodova.

U narednom kolu BiH će u Bugojnu ugostiti Estoniju, a meč je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20 sati.

Drugi poraz Zmajeva u kvalifikacijama za #euro2022 Estonija - BiH 24:21 (11:14) U nedjelju od 20 sati dočekujemo...

Posted by Rukometni savez BiH on Srijeda, 6. Januar 2021.