Prva pobjeda u doigravanju od 1994.

Bradi: 31. pobjeda play off u karijeri. Arhiv

F. M. / Index.hr

11.1.2021

Proteklog vikenda odigrane su sve wild card utakmice doigravanja NFL-a. Najveću senzaciju napravili su Klivlend Braunsi, koji su sa 48:37 u gostima pobijedili favorizirane Pitsburg Stilerse.

Klivlend je već nakon prve četvrtine vodio 28:0, što je najveći broj postignutih poena jedne ekipe u prvoj četvrtini utakmice play-offa u istoriji tog kluba, godinama najlošijoj ekipi u ligi, ovo je bila prva pobjeda u doigravanju od 1994. godine.

Bejker Mejfild (Baker Mayfield) je za domaćine bacio 263 jardi (21/34) za tri tačdauna, a Stilersima nije pomogao ni 501 jard Bena Roetlisbergera (Roethlisberger). Kvarterbek Pitsburga kompletirao je čak 47 od 68 dodavanja uz četiri tačdauna, ali mu je čak četiri puta lopta bila presječena.

Tampa Bej je u gostima pobijedio Vašington 31:23, a to je bila 31. play-off pobjeda u karijeri Toma Brejdija (Brady) (22/40, 381 jard, 2 TD). Brejdi sad ima više pobjeda u play-offu nego sljedeća dva kvarterbeka na tabeli zajedno.