Paris pobjednik spusta u Garmiš-Partenkirhenu

Prvi trijumf ove sezone

Paris: Slavio ispred Feuza. AFP

A. Vatreš

5.2.2021

Talijan Dominik Paris pobjednik je spusta skijaša Svjetskog kupa u Garmiš-Partenkirhenu ostvarivši 19. pobjedu u karijeri pri čemu prvu ove sezone.

Bila je to i njegova prva pobjeda nakon teške povrede koljena zadobivene u januara prošle godine.

Paris je slavio s rezultatom 1:33.81, drugi je sa 37 stotinki sekunde zaostatka bio Švicarac Beat Feuz, a treće mjesto je osvojio Austrijanac Matijas Majer (Matthias Mayer) s 40 stotinki sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Francuz Aleksis Pinturo (Alexis Pinturault) s 924 boda, drugi je Austrijanac Marko Švarc (Marco Schwarz) s 666 bodova, a treći je Švicarac Marko Odermat (Marco Odermatt) s 639 bodova.

U poretku spustaša vodi Švicarac Feuz s 406 bodova ispred Majera s 358 bodova i Parisa s 288 bodova.

U subotu je u Garmiš-Partenkirhenu na rasporedu super-G, a nakon toga skijaši sele u Kortinu Dampeco gdje će se od 8. do 21. februara održati svjetsko prvenstvo, prenosi Hina.