Slavio ispred Pinturoa i Krihmajra

Kroford: Iznenađujući trijumf. AFP

A. Vatreš

15.2.2021

Kanađanin Džejms Kroford (James Crawford) bio je najbrži u superveleslalomu kojeg su skijaši vozili za alpsku kombinaciju u ponedjeljak na Svjetskom prvenstvu u Kortini Dampeco.

Kroford, koji je imao startni broj 32., iznenađujuće je zauzeo prvo mjesto u superveleslalomu s vremenom 1:19.95, dok je drugi Francuz Aleksis Pinturo (Alexis Pitnaurault) s osam stotinki zaostatka (1:20.03).

Treći je s 30 stotinki zaostatka Austrijanac Vinsent Krihmajr (Vincent Kriechmayr, 1:2025), koji je na ovom SP-u već osvojio dvije zlatne medalje - u spustu i u superveleslalomu.

Skijaši su ovu kombinaciju trebali voziti u četvrtak, ali kako je zbog lošeg vremena došlo do prekrajanja programa, prebačen je na danas, prenosi Hina.

Kombinacijski slalom na rasporedu je danas u 15.20 sati.