KORTINA DAMPECO

Zlato za Gut-Behrami u veleslalomu

Švicarka je pobijedila sa samo dvije stotinke sekunde ispred Amerikanke Mikaele Šifrin

Gut-Behrami: Treće odličje. AFP

A. Vatreš

18.2.2021

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je zlato u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u talijanskoj Kortini Dampeco.

Gut (29) je do zlata doskijala s trećeg mjesta u prvoj vožnji, a drugu vožnju je odvozila praktički bez greške za svoje treće odličje u Kortini nakon zlata u superveleslalomu i bronze u spustu.

Švicarka je pobijedila sa samo dvije stotinke sekunde ispred Amerikanke Mikaele Šifrin (Mikaela Shiffrin), koja je bila najbrža u prvom laufu, dok je bronza pripala Austrijanki Katarini Linsberger (Katharina Liensberger), koja je zaostala samo devet stotinki, što svjedoči o vrlo izjednačenoj utrci u Italiji.

Favoriti utrke su podbacili, aktuelna prvakinja Slovakinja Petra Vlhova završila je kao 12., a vodeća u Svjetskom kupu u ovoj disciplini Talijanka Marta Basino (Bassino) bila je 13.

Danas su nastupile i tri naše skijašice. Nikolina Dragoljević je zauzela 44. mjesto sa čak 34 sekunde zaostatka za pobjednicom, dok Maja Tadić i Esma Alić nisu završile prvu vožnju.

U petak je u Kortini na rasporedu muški veleslalom.