Noelu pobjeda u Kranjskoj Gori, Pinturo nije završio drugu vožnju

Od 17. do 21. marta na programu je finale sezone u Švicarskoj u Lencerhajdeu

Kleman Noel. AFP

A. M.

14.3.2021

Francuski skijaš Kleman Noel (Clement) trijumfovao je na utrci slaloma koja je u okviru Svjetskog kupa održana u Kranjskoj Gori u veoma teškim vremenskim uslovima.

Noel je ostvario drugu pobjedu ove sezone, ukupno osmu u karijeri u Svjetskom kupu. Bio je fantastičan u prvoj vožnji, pa je do pobjede došao iako je u drugoj imao 13. rezultat. Na kraju je slavio sa ukupnim vremenom 1:47.51.

Drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnik Viktor Mifa-Žande (Victor Mouffat-Jeandet) s vremenom 1:48.13, dok se na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao Švicarac Ramon Cenhojzern (Zenhaeusern) koji je kroz cilj prošao u vremenu 1:48.22.

Među najbržih pet su završili još Loik Mejard (Loic Meillard) i Henrik Kristofersen (Kristoffersen). Hrvat Filip Zubčić zauzeo je 12. mjesto.

Lider u generalnom plasmanu Aleksis Pinturo (Alexis Pinturault) nije završio drugu vožnju, pa je ostao bez plasmana. Švicarac Marko Odermat (Marco Odermatt) nije učestvovao u utrci.

U generalnom plasmanu Pinturo vodi sa 1100 bodova, Odermat je drugi sa 1069, a treći je Mjard sa 760.

U poretku discipline prvi je Marko Švarc (Marco Schwartz) sa 625 bodova, drugi Cenhojzern sa 503, a treći Noel sa 473.

Od 17. do 21. marta na programu je finale sezone u Švicarskoj u Lencerhajdeu.