Bh. hakleri izgubili u zadnjem kolu kvalifikacija, poraz koji ne boli

Srbija slavila sa 3:1, ali naš tim je ranije osigurao EP

Zenica: Poraz na kraju kvalifikacija. NSBiH

N. Demirović

14.4.2021

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od selekcije Srbije u posljednjem, šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bilo je 3:1 za goste. Naš tim je već ranije osigurao nastup na Evropskom prvenstvu obzirom da je u prvih pet kola ubilježio isto toliko pobjeda, tako da ovaj poraz nema utjecaj na konačan plasman.

Josip Sesar je u 12. minuti sjajno povukao loptu, potom proigrao svog prezimenjaka Marina, a on je neometan zatresao mrežu na praznom golu Srbije za 1:0. Ipak, gosti su stigli do preokreta već u prvom poluvremenu. Poveli su sa 3:1, a u nastavku nije bilo golova.

Arena „Husejin Smajlović“ Zenica. Sudije: Adrian Tschopp (Švicarska), Valentin Ciuplea (Vels), Alem Bajrović (BiH). Strijelci: 1:0 M. - Sesar (11:34), 1:1 - Rakić (12:07), 1:2 - Pršić (13:52), 1:3 - Simić (13:55). Žuti kartoni: Lazarević (Srbija). Crveni kartoni: Milanović, Galić (BiH), Lazarević (Srbija).

Bosna i Hercegovina: Milanović, Jelić, Hrkać, Kahvedžić, Radmilović, Galić, M. Sesar, J. Sesar, Aladžić, Hršumović, Ivanković, Bošković, Kalajdžić, Gosto. Selektor: Ivo Krezo.

Srbija: Vulić,Rakić, Tomić, Pršić, Petrov, Đorđević, Aleksić, Stojčevski, Popović, Lazarević, Simić, Stojković, Milosavljević, Radovanović. Selektor: Goran Ivančić.