Portugal bolji od BiH, naše odbojkašice na 'Final four' idu kao drugoplasirane

Poraz u posljednjem kolu grupe B CEV Srebrene lige

Bh. odbojkašice: Putuju na završni turnir u Mariboru. FENA

3.6.2021

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem kolu grupe B CEV Srebrene lige. Uprkos porazu naše odbojkašice će se plasirati na 'Final four', ali će kao drugoplasirane imati nešto teže protivnike.

Od naše selekcije večeras je bolja bila reprezentacija Portugala sa 3:1. Prvi set je okončan nakon velike borbe u korist Portugalki (25:21), a odlična igra bh. odbojkašica donijela je poravnanje nakon drugog seta (25:17).

Treći set je bio identičan kao prvi, a portugalske odbojkašice ga osvajaju sa 25:20. U četvrtom, ispostavit će se posljednjem setu, Portugalke su slavile sa 25:23.

Nakon ovog poraza bh. odbojkašice će na 'Final four' u Maribor kao drugoplasirana ekipa svoje grupe, što će donositi i potencijalno teže protivnike na završnici turnira.