Jovan Lekić šesti na Evropskom juniorskom prvenstvu

Bh. plivač u finalnoj trci na 1.500 metara ostvario vrijeme 15:17.83

Lekić: Prvog dana prvenstva osvojio srebro na 400m slobodnim stilom. ANADOLIJA

E. Ć / Anadolija

9.7.2021

Reprezentativac Bosne i Hercegovine plivač “22. aprila” iz Banjaluke Jovan Lekić završio je šesti u finalnoj trci na 1.500 metara slobodnim stilom na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Rimu, glavnom gradu Italije, javlja Anadolu Agency (AA).

Lekić je dionicu od 1.500 metara isplivao u vremenu od  minuta, čime je postavio novi apsolutni rekord BiH u ovoj disciplini, a u finale se kvalifikovao juče rezultatom 15:21.83 kada je takođe oborio juniorski i apsolutni rekord BiH.

Prethodno je Lekić, prvog dana prvenstva osvojio srebrnu medalju na 400 metara slobodnim stilom, kada je dionicu isplivao za 3:50.79 minute i postavio novi rekord Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora i seniora.

Večeras je i Lana Pudar plivačica osvojila još jednu srebrnu medalju za BiH na Evropskom juniorskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin. Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59 minute, a od nje je bila bolja Ruskinja Anastasija Markova.

Prethodno je Lekić, prvog dana prvenstva osvojio srebrnu medalju na 400 metara slobodnim stilom.