NEVJEROVATAN PROPUST

Skandal na Evropskom juniorskom prvenstvu za rukometašice, poništena pobjeda Hrvatske

EHF donio odluku da poništi rezultat i da nastavi utakmicu od 49:58

Junakinja pobjede ranije zaradila tri isključena, bez da je dobila crveni karton. FACEBOOK

E. Ćosić

9.7.2021

U meču prvog kola Evropskog prvenstva za juniorke koje se održava u Celju, reprezentacija Hrvatske savladala je Austriju 24:23 (13:12).

Hrvatice su pobijedile golom Mije Brkić u posljednjim trenucima utakmice, međutim ispostavilo se da je upravo Brkić igrala sa tri isključenja, odnosno da su sudije propustile da joj pokažu crveni karton.

Nakon završetka utakmice austrijski rukometni savez je uputio protest Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF). Nakon pregleda video-snimka utakmice, Disciplinska komisija EHF-a je utvrdila da je Mia Brkić dobila tri isključenja u sljedećim minutama: 18:38, 32:07, 47:56.

Krovna kuća evropskog rukometa je donijela zaključak da se poništava konačan rezultat utakmice i da će se završnih deset minuta i dvije sekunde ponovo odigrati, odnosno da će se susret nastaviti od 49:58, pri rezultatu 19:18 za Hrvatsku.