PLIVANJE

Pudar izborila finale u disciplini 100 metara delfin

Bh. plivačica je prije ove discipline plivala za medalju u disciplini 50 metara delfin i osvojila drugo mjesto s vremenom 26.29

Dobri nastupi mlade bh. plivačice u Italiji. Arhiv

Piše: M. K.

10.7.2021

Mlada bh. plivačica Lana Pudar večeras je na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu plivala polufinale u disciplini 100 metara delfin i izborila finale.

Plivale su dvije grupe po osam djevojaka, a naša predstavnica je osvojila drugo mjesto u ukupnom poretku s vremenom 59.17.

Nešto ranije, bh. predstavnica je plivala za medalju u disciplini 50 metara - delfin i osvojila drugo mjesto s vremenom 26.29.

Bh. plivačica je bila sporija od Ruskinje Darije Klepikove (26.14), dok je treća bila Belgijanka Ros Vanoterdik (Roos Vanotterdijk) s vremenom 26.55.

Podsjetimo, ranije je Pudar osvojila još jednu srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin, a plasirala se i u polufinale u disciplini 100 metara delfin koje je na rasporedu večeras.