Jovan Lekić osvojio 4. mjesto na 800 metara

Dobar rezultat bh. plivača

Lekić: Odlično prvenstvo iza njega. ARHIVA

11.7.2021

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u plivanju Jovan Lekić večeras je ponovo nastupio na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu.

Naš predstavnik je plivao u disciplini 800 metara slobodno, a na kraju je završio na 4. mjestu s ostvarenim vremenom 7:33.21 . Ispred Lekić su završili turski predstavnici Aslan Jigit (Yigit, 7:51.20 ) i Mert Kilavuz (7:52.19), te italijanskog plivača Luka De Tulja (Luca De Tullio).

Bh. plivač je iza sebe ostavio Italijana Lorenco Galosija (Lorenzo Galossi), Rumuna Stefana Stanćua, Nijemca Levina Pešlova (Peschlow) i  Čeha Dejvida Kutnija (David Koutny).

Ranije na ovom turniru Lekić je osvojio srebrenu medalju u disciplini na 400 metara slobodnim stilom s vremenom 3:50.79, čime je postavio novi rekord Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora i seniora.