Brkić i Ćaćić ostali bez druge runde turnira u Hamburgu

Poraz u dva seta

Brkić i Ćaćić: Kraj učešća na turniru u Hamburgu. ARHIVA

14.7.2021

Dubl koji čine naš teniser Tomislav Brkić i srbijanski igrač Nikola Ćaćić nije uspio da se plasira u drugu rundu ATP turnira u Hamburgu. U dv seta su bili bolji Aleksandr Nedovjesov (Nedovysov) i Andrej Golubjev (Andrey Golubev), bilo je 6:3 i 7:5.

Brkić i Ćaćić su u prvom setu izgubili samo jedan servis. Bilo je to u šestom gemu pri rezultatu 3:2 za Nedovjesova i Golubjeva. Interesantno je da su njih dvojica oduzeli servis protivnicima baš poslije petog gema u kojem su morali da spase dvije brejk šanse.

U drugom setu su Brkić i Ćaćić propustili sjajnu priliku da dođu do drugog seta. Prvo su pri vodstvu od 2:1 došli do brejka, ali su odmah u narednom gemu izgubili brejk. Dvije brejk šanse su imali pri vodstvu 6:5, što su bile i set šanse, ali na kraju se otišlo taj brejk. Tamo su se bolje snašli Nedovjesov i Golubjev i slavili sa 7:5.

Njih dvojica će u narednoj rundi igrati protiv dubla koji čine Gonzalo Eskobar (Escobar) i Ariel Behar.