TOKIO

Kosovo osiguralo i drugu medalju na Olimpijskim igrama

Džudistkinja Nora Gjakova plasirala se u finale i tako obezbijedila barem srebreno odličje

Gjakova: U polufinalu savladala domaću džudistkinju. TWITTER

E. Ć / Anadolija

26.7.2021

Kosovska džudistkinja Nora Gjakova plasirala se u finale na Olimpijskim igrama u Tokiju i tako svojoj zemlji osigurala drugu medalju na ovogodišnjoj Olimpijadi, javlja Anadolu Agency (AA).

Gjakova, koja se takmiči u kategoriji do 57 kilograma, pobijedila je u polufinalu Japanku Cukasu Jošidu (Tsukasa Yoshida) u dvorani Nipon Budokan.

Ova 29-godišnjakinja iz Peći, osigurala je Kosovu drugu olimpijsku medalju na ovogodišnjim OI, nakon što je prvu u subotu osvojila džudistkinja Distria Krasnići. Gjakova će se za zlato u finalu boriti protiv Džesike Klimkait (Jessica) ili  Sarah Leoine Ciski (Cysique).

Inače, Kosovu je ovo drugo učešće na Olimpijskim igrama. U Riju 2016. godine, Majlinda Kelmendi je osvojila prvu zlatnu medalju za Kosovo.