DOMINACIJA NJEMICA

Fon Bredou-Verndl slavila ispred sunarodnjakinje Vert

Njemačka jahačica Izabel Vert je osvojila srebrnu medalju sa 89.657, dok je posljednje mjesto na pobjedničkom postolju zauzela britanska takmičarka Šarlot Dižardin

Fon Bredou-Verndl odnijela zlato iz Tokija. AFP

M. K.

28.7.2021

Poslije osvojenog zlata u ekipnom takmičenju konjičkog sporta na ovogodišnjim Olimpijskim igrama, Njemice su dominirale i u individualnom, pošto im je pripala zlatna i srebrna medalja, prenio je SK.

Za očekivati je bilo da poslije dominantno osvojenog zlata prethodnog dana u ekipnom takmičenju članice pobjedničkog tima Džesika fon Bredou-Verndl (Jessica von Bredow-Werndl) i Izabel Vert (Isabel Werth) budu glavne konkurentkinje za zlato. Tako je i bilo, a na kraju je bolja bila Fon Bredou-Verndl sa 91.732 poena.

Vertova je osvojila srebrnu medalju sa 89.657, dok je posljednje mjesto na pobjedničkom postolju zauzela britanska takmičarka Šarlot Dižardin (Charlotte Dujardin) sa 88.543 poena.