Tuka nakon finalne utrke stazu napustio u kolicima

Bh. atletičar osvojio šesto mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju

Tuka napušta stazu. AFP

E. Ćosić

4.8.2021

U velikom olimpijskom finalu discipline na 800 metara, naš Amel Tuka je osvojio šesto mjesto ostvarivši vrijeme 1:45.98.

Nakon teške utrke, Amela Tuku su sa staze odvezli u kolicima. Naime, naš najbolji atletičar je obnovio povredu nakon naguravanja sa francuskim predstavnikom Gabrijelom Tuluom u prvoj polovici utrke.

Najbrži je bio Kenijac Emanuel Kipkurui Korir (Emmanuel) sa vremenom 1:45.06, na drugom mjestu je bio njegov sunarodnik Ferguson Ćerujot Rotić (Cheruiyot Rotich) koji je istrčao 1:45.23, a treće mjesto pripalo je Poljaku Patriku Dobeku (Patryk) koji je utrku završio sa vremenom 1:45.39.

Ispred našeg takmičara, završili su još Peter Bol sa vremenom 1:45.92 i Adrian Ben koji je utrku završio svega dvije stotinke prije Tuke.