Drugi poraz BiH u Beogradu: Francuskinje rezultatom 3:0 savladale "Zmajice"

Francuska se pokazala kao mnogo teži rival od Azerbejdžana. eurovolley

Piše: M. K.

23.8.2021

Ženska odbojkaška selekcija naše zemlje poražena je u 3. kolu Grupe A Evropskog prvenstva u Srbiji.

Bolje od "Zmajica" bile su Francuskinje rezultatom 3:0.

Od starta je jasno bilo zašto je kvota na pobjedu Francuske mnogo manja u odnosu na bh. sastav. Jak tempo koje su protivnice BiH nametnule od starta meča očito je bio previše za borbenu bh. selekciju.

Nakon pobjede Francuske 25:19 u prvom periodu igre, i drugi period je pripao Trikolorima, bilo je 25:14.

Očito već umorne "Zmajice" dale su sve od sebe da u trećem setu pokušaju smanjiti na 1:2, zaigrale su nešto bolje, ali Francuska je i taj set, u dramatičnom finišu, sa 26:24 riješila u svoju korist za ukupnih 3:0.

BiH i dalje ima šanse za plasman u osminu finala, a očekuju nas dva meča, sutra protiv Belgije, te 26. avgusta protiv Rusije.

Nakon večerašnjeg meča u Grupi A Srbija ima devet bodova, slijedi Rusija sa sedam, Belgija ima pet, Francuska i BiH sada imaju po tri boda, dok je Azerbejdžan bez bodova.

1. SET

Utakmica je upravo počela, prvi poeni pripali su Francuskoj.

U utakmici 3. kola Grupe A Evropskog prvenstva za odbojkašice, bh. dame u Štark Areni u Beogradu večeras od 20 sati igraju protiv selekcije Francuske.

Podsjetimo, prije dva dana naše najbolje odbojkašice su u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva ostvarile historijsku pobjedu protiv reprezentacije Azerbejdžana rezultatom 3:0 (25:14, 25:23, 25:17), što je ujedno i prva ove selekcije na jednom velikom takmičenju.

Bh.  odbojkašice ranije su izgubile od Srbije, dok je Francuska do večerašnjeg meča upisala dva poraza, od Rusije i Srbije.

Prije duela BiH i Francuske, utakmicu u našoj grupi danas su odigrali Belgija i Rusija, a belgijske odbojkašice bile su bolje rezultatom 3:2, te se tako uključili u borbu za osminu finala.

Plasman u narednu rundu izborit će četiri najbolje selekcije iz Grupe A.