EVROPSKO PRVENSTVO

Poraz bh. odbojkašica: Nakon odličnog prvog seta, u nastavku bez šansi protiv Belgije

U susretu 4. kola grupne faze Evropskog prvenstva za odbojkašice

Borba na mreži. ANADOLIJA

Piše: E. Ćosić

24.8.2021

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz u susretu 4. kola Evropskog prvenstva. Bolja od naše selekcije bila je favorizirana Belgija koja je slavila u tri seta, po setovima je bilo 25:22, 25:19 i 25:15.

Nakon odličnog prvog seta u kojem su "Zmajice" pružile dobar otpor, odigrana su dva dosta lošija. Bh. odbojkašice su pale u samom finišu prve dionice. Drugi set su započele mnogo lošije, pa su od starta jurile zaostatak, da bi pred kraj seta ublažili zaostatak. U trećem setu su Belgijanke kreirale veliku seriju od 6:0, što je bio najveći niz jednog tima danas, te došle do pobjede.

Naše odbojkašice sada imaju minimalne šanse za plasman u narednu rundu. Za to je potreban trijumf protiv Rusije (četvrtak, 17 sati), te da Azerbejdžan zaustavi Francusku.

TOK UTAKMICE

3. SET:

15:25 - Kraj meča.

15:24 - Meč loptu ima selekcija Belgije.

14:23 - Novi, šesti as Belgijanki koje su sada na pragu pobjede u ovom meču.

14:20 - Nova greška naših odbojkašica prilikom serviranja.

12:18 - Serija Belgijanki od 6:0. To je najveći niz jednog tima danas.

12:15 - Tri brza poena na drugoj strani. Belgija sada ima ugodna tri poena razlike.

12:12 - Bh. odbojkašice nakon duže razmjene dolaze do poena i novog izjednačenja.

10:11 - Sada su Belgijanke upisale dva poena zaredom.

10:9 - "Zmajice" uvezale dva poena i došle do preokreta.

8:8 - Obje ekipe su u ovim trenucima bezopasne na svom servisu.

6:6 - Belgija dolazi do poravnanja nakon dva vezana poena.

6:4 - Nova greška Belgijanki prilikom serviranja.

5:3 - Sada se igra poen za poenom.

4:1 - Nakon lošeg prvog servisa, "Zmajice" u naredna dva mnogo bolja.

3:1 - Bh. odbojkašice sigurne na drugom servisu 3. seta.

1:0 - BiH je povela na startu treće dionice.

Fotografija iz Štark Arene. ANADOLIJA

2. SET:

19:25 - Belgijanke osvajaju i drugi set.

19:24 - "Zmajice" su spasile prvu set loptu.

18:23 - Sada serija naših odbojkašica na krilima Paradžik i Radišković.

15:23 - Drugi as našeg tima. Bh. odbojkašice smanjuju zaostatak.

13:23 - Prvi put dvocifrena prednost.

11:19 - Belgija razliku pravi sigurnim servisima. U situaciji kad serviraju, Belgijanke su osvojile duplo više poena (20 - 10) od našeg tima.

10:17 - Četvrtim asom Belgija dolazi do velikih +7. Naš tim ima samo jedan as.

10:16 - Belgijanke ponovo dolaze do poena iz svog servisa. Prvi put vode sa šest poena prednosti.

9:14 - Prvi put jedna ekipa ima pet poena prednosti.

9:12 - Na poen naše ekipe belgijska reprezentacija odgovara novim poenom.

8:11 - Belgija vraća tri poena prednosti.

8:9 - Odličan povratak "Zmajica". Dva vezana poena izabranica Stevena Ljubičića.

6:9 - Belgija odlična na startu drugog dijela.

5:7 - Odbojkašice Belgije dobro igraju na svom servisu. Sada su ponovo poentirale nakon svog servisa, 12. put na ovom meču.

5:5 - Belgijanke dolaze do prvog vodstva u drugom setu, međutim brzo stiže odgovor naše selekcije.

4:3 - Novo vodstvo "Zmajica". Edina Selimović je poentirala.

3:3 - Dva vezana poena Belgijanki, drugi je došao nakon duže razmjene posjeda.

3:1 - Prvi poen na servisu u drugom setu osvaja naša selekcija.

2:1 - Ponovo su bh. odbojkašice dobro odigrale na set protivnika.

1:0 - Poveli smo na startu druge dionice.

Radišković pokušava prebaciti blok Belgijanki. ANADOLIJA

1. SET:

23:25 - Belgijankama je pripao prvi set.

23:24 - Spašena prva set lopta.

22:24 - Set lopta za Belgijanke. Najduža njihova serija do sada, uvezali su četiri poena.

22:22 - Poravnanje. Dramatičan kraj prvog seta.

22:20 - Brit Herbots je donijela poravnanje Belgijankama, a onda dva poena naših odbojkašica zaredom. Edina Selimović i Dajana Bošković su poentirale.

20:19 - Bh. odbojkašice uzvraćaju na identičan način. Ponovo vodimo!

18:19 - Serija od dva poena Belgijanki za njihovo prvo vodstvo u ovom meču.

18:17 - Novo vodstvo "Zmajica".

17:17 - Sada se igra poen za poenom.

15:15 - Serija Belgijanki od tri poena za izjednačenje.

15:13 - Nakon dužeg vremena, bh. tim je uvezao dva poena, ali odmah stiže odgovor Belgijanki.

14:12 - Ajla Paradžik sada poentira, vraća +2 našoj selekciji.

13:11 - Dajana Bošković odlično smečira. "Zmajice" vode sa dva poena razlike.

12:10 - Bh. odbojkašice ne dozvoljavaju protivniku da dođe do izjednačenja. Po izgubljenom poenu odmah osvajaju novi.

11:9 - Mini-serija Belgijanki od 3:0, potom poentira Milana Božić.

10:6 - Bh. odbojkašice odlično otvorile meč.

8:5 - Dva vezana poena Belgijanki, ali onda poentira Ajla Paradžik. Bh. tim ima prednost od tri poena.

7:3 - Belgija je prekinula seriju od četiri vezana poena bh. odbojkašica, ali Dajana Bošković odlično smečira i vraća četiri poena prednosti.

6:2 - Novi poen za bh. selekciju.

5:2 - Odlično! Naš tim je uvezao tri poena, prva veća rezultatska prednost.

3:2 - Igra se poen za poenom, naš tim vodi nakon dobrog poteza Dajane Bošković.

1:0 - Dobar početak meča naših odbojkašica, Milana Božić je poentirala.

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola grupne faze Evropskog prvenstva za odbojkašice. Naša reprezentacija igra protiv favorizirane Belgije protiv koje će tražiti pobjedu za plasman u osminu finala.

"Zmajice" su za sada na omjeru jedne pobjede i dva poraza. Bh. odbojkašice su savladale Azerbejdžan, a poraze su zabilježili u duelu sa Srbijom i Francuskom.

Meč sa Belgijom počinje u 17 sati, a igra se u Štark Areni u Beogradu.