Mlada plivačica nastupila u finalnoj utrci u disciplini 200 metara leptir

Pudar: Još jedan veliki uspjeh. ARHIV

Piše: E. Ćosić

4.11.2021

Briljantna Lana Pudar osvojila je 5. mjesto u finalu Evropskog prvenstva u disciplini 200 metara leptir koje se održava u Kazanju. Sjajna Mostarka je bila ubjedljivo najmlađa plivačica, a u finalnu utrku je isplivala s vremenom 2:05.89.

Lana je dobro otvorila utrku, poslije 50 metara bila vodeća, a nakon 150 metara utrke je bila na 3. mjestu. U posljednjih 50 metara su iskusnije plivačice došle do izražaja.

Zlatnu medalju osvojia je Ruskinja Svetlana Čimorova s vremenom 2:04.97, dok je druga bila Helena Rozendal s vremenom 2:05.02, a bronza je pripala Ilariji Bjanki koja je isplivala  2:05.43.

U finalnoj utrci su još nastupile Zuzana Jakabos koja je završila na 4. mjestu s vremenom 2:05.67, Alesija Polijeri (2:07.95), Laura Lahtinen (2:08.86), te turska predstavnica Eliz Nida Uestundug (2:09.44).

Podsjećamo, Pudar je jučer u polufinalnoj utrci bila treća s vremenom 2.07.10, a ispred nje su završile iskusnije Helena Bah Rozendal (Bach Rosendahl) i Ilarija Bjanki (Bianchi).

Inače, našu plivačicu već sutra očekuje nova utrka, kada će nastupiti u kvalifikacijama u disciplini 100 metara leptir, što je njena omiljena disciplina.