KAZAN

Lana Pudar nije uspjela izboriti finale na 50 metara leptir

Nakon što je ranije danas plivala u finalu na 100 metara leptir, gdje je osvojila 6. mjesto, isrcpljena Mostarka nije imala zapažen rezultat na 50 metara

Pudar: Isplivala vrijeme 26.40. ARHIV

E. Ćosić

6.11.2021

Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastupila je u polufinalnoj utrci na 50 metara leptir u okviru Evropskog prvenstva koje se održava u malim bazenima u Kazanju.

Nakon što je ranije danas plivala u finalu na 100 metara leptir, gdje je osvojila 6. mjesto, isrcpljena Lana nije imala zapažen rezultat u polufinalu na 50 metara. Pudar je bila 8. s vremenom 26.40.

Najbolja je bila Arina Surkova koja je utrku isplivala s vremenom 25.36, a za njom je kasnila Elena Di Lido za 15 sekundi, dok je na 3. mjesto završila Ida Liljekvist (Lilleqvist) koja je završila utrku za 25.72.