Benjamin Burić jedan od junaka nove pobjede Flensburga

Aktuelni viceprvak Njemačke savladao Fuhse Berlin

Burić: Upisao i jednu asistenciju. TWITTER

Piše: E. Ćosić

10.11.2021

Flensburg je pobijedio Fuhse Berlin u okviru 10. kola njemačke Bundeslige rezultatom 28:23 (15:9). Jedan od najzaslužnijih za trijumf je bio bh. reprezentativac Benjamin Burić, koji je meč završio s 15 odbrana.

Aktuelni viceprvak Njemačke se već u uvodnim minutama odlijepio na pet golova prednosti (7:2), a tu prednost je samo povećao do odlaska na odmor između dva poluvremena (15:9).

Burić i društvo nisu dozvolili iznenađenje u nastavku, te su rutinski priveli meč kraju. Pored našeg golmana, istakli su se Mads Mensah Larsen sa sedam golova, te Johanes Gola (Johannes Golla) i Simon Hald koji su postigli po pet pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Na drugoj strani istakli su se Jakob Holm (Jacob) i Lase Anderson (Lasse Andersson) sa po šest golova, te Hans Lindberg koji je dodao četiri.