VELIKI USPJEH

Lana Pudar treća na svijetu

Naša takmičarka je isplivala vrijeme 2:04.88 minuta što je bilo dovoljno za odličnu bronzanu medalju

Pudar je ove godine u odličnoj formi. Arhiv

Piše: M. K.

17.12.2021

Mlada bh. plivačica Lana Pudar upravo je završila finale u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju.

Pudar je osvojila bronzanu medalju! Naša takmičarka je isplivala vrijeme 2:04.88 minuta.

Ispred Lane završila je svjetska prvakinja Jufei Žang (Yufei Zhang) iz Kine s vremenom 2:03.01, dok je druga završila Šarlot Huk (Charlotte Hook)  s vremenom 2:04.35.

Podsjetimo, jutros se naša najbolja plivačica plasirala u finale Svjetskog prvenstva, u disciplini 200 metara delfin, nakon što je s vremenom 2:06.07 bilo ukupno četvrta u kvalifikacijama.

Podsjećanaj radi, prva od bh. predstavnika jučer je nastupila 14-godišnja Sarajka Iman Avdić, koja je u kvalifikacijama discipline 400 metara mješovito postigla 27. vrijeme s rezultatom četiri minute i 47,42 sekunde.

Pogledajte u video snimku kako je to sve izgledalo.