Organizovan doček Lane Pudar u Mostaru

Mostarka je zaslužila veličanstven doček. Agencije

FENA

23.12.2021

Sportski savez Grada Mostara večeras u Mostaru organizira doček naše mlade plivačice Lane Pudar koja je na Svjetskom prvenstvu  25-metarskim bazenima u Abu Dhabiju osvojila bronzanu medalju. Doček će biti održan održati u razdoblju od 21.30 do 22 sata na glavnoj pozornici u sklopu Adventa Mostar, a u organizaciji Grada Mostara i Sportskog saveza Grada Mostara.

Historijski uspjeh

- Pozivamo vas da u što većem broju dočekamo našu najbolju plivačicu, poručili su iz Sportskog saveza Grada Mostara.

Inače, najbolja bosnaskohercegovačka plivačica danas se vraća u domovinu nakon što je u Abu Dhabiju zabilježila još jedan historijski uspjeh bh. sporta.

Petnaestogodišnja Mostarka, kao jedna od najmlađih učesnica SP-a, osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200 leptir.

Na SP još je nastupila u dvije discpline u kojim je također ostvarila sjajne rezultate i plasmane u finale. U utrci na 50 metara leptir osvojila je šesto mjesto, dok je na 100 metara leptir bila sedma.