SPORTSKI SAVEZ BIH

Uoči 77. izbora sportiste godine BiH: Husić, Pudar, Štetić, Džons, Medić...obilježili 2021. godinu

U konkurenciji za najuspješnijeg sportistu u muškoj konkurenciji ostali su: Nedžad Husić (tekvondo), Rijad Džuho (karate) i Nedžad Džanković (streljaštvo)

G. Š.

Lana Pudar

Foto: Arhiva


Žiri 77. izbora sportiste godine BiH, koji tradicionalno organizira Sportski savez u BiH, jučer je skratio liste kandidata.

Uža konkurencija

U konkurenciji za najuspješnijeg sportistu u muškoj konkurenciji ostali su: Nedžad Husić (tekvondo), Rijad Džuho (karate) i Nedžad Džanković (streljaštvo), a ženskoj konkurenciji: Lana Pudar (plivanje), Marija Štetić (tekvondo), Džonkel Džons (Jonquel Jones - košarka), Jasmina Medić (kik boks) i Segmedina Bjelošević (streljaštvo).

Kandidati za najuspješniji klub u muškoj konkurenciji su: Tekvondo klub Novi Grad, Klub dizača tegova Bosna, Stonoteniski klub Mostar, Košarkaški klub Široki, Košarkaški klub Igokea i Streljački klub Sarajevo, dok su to u ženskoj konkurenciji: Tekvondo klub Novi Grad, Stonoteniski klub Aladža A, Ženski košarkaški klub Orlovi i Streljački klub Sarajevo.

Tekvondo selekcija BiH, Ženska karate reprezentacija BiH, te muška i ženska košarkaška reprezentacija BiH ušli su u najuži krug 77. izbora sportiste godine BiH za najuspješniju državnu selekciju ili ekipu.

U konkurenciji za najuspješnijeg trenera su Haris Husić (tekvondo), Namik Omerović (dizanje tegova), Bajro Durdžić (karate) i Goran Lojo (košarka).

Paraolimpijski sport

Najuspješniji sportista u paraolimpijskom sportu je Mirzet Duran (sjedeća odbojka), najuspješniji klub u paraolimpijskom sportu OKI Fantomi (sjedeća odbojka), a reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je najbolja državna selekcija ili ekipa u paraolimpijskom sportu.

Ifet Mahmutović (sjedeća odbojka) i Ševko Nuhanović (sjedeća odbojka) kandidati su za najuspješnijeg trenera paraolimpijskog sporta.

Nade bh. sporta

U konkurenciji za najuspješnijeg juniora su Amil Tutić (kik boks), Ilija Jukić (tekvondo), Faris Durak (dizanje tegova), Muhamed Cetin (kik boks), Anes Bostandžić (karate), Faruk Čabaravdić (vazduhoplovstvo) i Benjamin Kurtović (streljaštvo), a najuspješniju juniorku: Ema Hamulić (kik-boks), Nadina Mehmedović (tekvondo), Nejra Sipović (karate), Doris Živković (kik boks), Ana Budimčić (vazduhoplovstvo) i Aida Arnautović (streljaštvo).

Lamija Hamulić (kik-boks), Ejla Makaš (tekvondo), Milica Vasić (tekvondo), Nejla Kalača (dizanje tegova) ili Farah Onešćuk (streljaštvo) će biti izabrani za najbolju kadetkinju, odnosno Benjamin Husić (tekvondo), Tarik Salkić (karate), Mehmed Krupić (kik-boks) ili Husein Kofrc (streljaštvo) za najuspješnijeg kadeta.

NA VRH

Podijeli članak na