Crnogorci senzacionalno preokrenuli i poslali Slovence kući

Senzacija Crnogoraca. reuters

I. Ćosić

17.1.2022

Rukometaši Crne Gore režirali su sjajan preokret za veliku pobjedu nad Slovenijom (33:32). Crnogorci su na taj način senzacionalno prošli u dalju rundu, dok je Slovenija završila takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Slovenci su u nekoliko navrata imali i četiri gola prednosti (11:15, 15:19, 19:23), da bi Nemanja Grbović u posljednjoj minuti pogodio za preokret i pobjedu "Lavova".

Najefikasniji u redovima Crne Gore bio je Branko Vujović sa devet pogodaka, dok je Nemanja Grbović dodao jedan manje. Sa po pet golova su se istakli Miloš Vujović i Božo Anđelić. Nebojša Šimić je zabilježio pet odbrana.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Jure Dolonec i Tilen Kodrin sa po šest pogodaka, dok su po četiri postigla Blaž Blagotinšek i Gasper Marguc. Urh Kastelić je susret završio sa devet odbrana.