EVROPSKO PRVENSTVO

Favorizovana Danska pobijedila Hrvatsku i ostavila ih bez šansi za plasman u polufinale

Favorizovana Danska bolja od Hrvatske. AFP

I. Ć.

22.1.2022

Rukometna reprezentacija Danske savladala je selekciju Hrvatske rezultatom 27:25, te ih tako ostavila bez šansi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Na kraju prvog poluvremena Danci imali +1 (12:11) i susret je bio otvoren u nastavku susreta.

Oslabljeni Hrvati su parirali dobrim dijelom utakmice, ali nedovoljno dobro da se na kraju dođe do bodova protiv silovite Danske.

U redovima Danske najraspoloženiji su bili Mikel Hansen (Mikkel) sa osam golova, a nakon njega slijede Emil Jakobsen sa šest i Matijas Gidsel (Mathias) sa jednim golom manje.

Što se tiče izabranika Hrvoje Horvata, najefikasniji su bili Marino Marić sa osam golova, Tin Lučin sa četiri, dok su Ivan Čupić i Ivan Martinović postigli po tri gola.