EVROPSKO PRVENSTVO

Norveška odigrala sjajan meč i pobijedila Španiju, očekuje nas uzbudljiva utrka za polufinale

Najveću prevagu u korist Norveške napravio je Sebastijan Barthold sa šest postignutih golova

Norveška bolja od Španije. AFP

I. Ć.

23.1.2022

Rukometna reprezentacija Norveške pobijedila je selekciju Španije rezultatom 27:23.

Norvežani su odigrali sjajan meč večeras. Na poluvremenu su imali prednost od tri gola razlike, da bi u nastavku meča samo nastavili da održavaju to i na kraju povećaju za gol više.

Najveću prevagu u korist Norveške napravio je Sebastijan Barthold sa šest postignutih golova, odmah nakon njega slijede Magnus Gulerud (Gullerud), Erik Totf i Haral Reinkind (Harald) sa po četiri.

Iz reprezentacije Španije se mogu istaći Horhe Makeda Penjo (Jorge Maqued Peno) sa šest golova, Aleks Abelo Gomez (Aleix) sa pet i Gedeon Vilaplana (Villaplana) sa tri gola.

Poljska, Rusija i Njemačka izgubili su šanse da se nađu u polufinale, a za mjesto među četiri najbolje selekcije na Evropskom prvenstvu iz grupe 2 borit će se Španija, Norveška i Švedska.

U posljednjoj rundi, snage će odmjeriti: Švedska – Norveška, Španija – Poljska, Njemačka – Rusija.