EVROPSKO PRVENSTVO

Crnogorci nisu mogli odgovoriti sjajnoj Francuskoj

Sudbina "Trikolora" bit će poznata nakon posljednjeg duela drugog kruga Evropskog prvenstva protiv selekcije Danske

Susret Crne Gore i Francuske. AFP

I. Ć.

24.1.2022

Rukometna reprezentacija Crne Gore teško je poražena od selekcije Francuske rezultatom 26:37. Crnogorci su imali -4 na poluvremenu, ali u nastavku susreta taj minus se povećavao.

Zahvaljujući porazu Islanda i večerašnjom pobjedom, Francuska se vraća u ozbiljnu igru za plasman u polufinale takmičenja. Njihova sudbina će biti poznata nakon posljednjeg duela drugog kruga Evropskog prvenstva protiv selekcije Danske.

U poraženoj ekipi najefikasniji rukometaši su bili Miloš Vujović sa sedam golova, a pratili su ga Branko Vujović sa pet golova, te Marko Lasica i Radojica Ćepić su imali po tri.

Vrijedi istaći da su Crnogorci tokom prvog poluvremena ostali bez kapitena Vaska Sevaljevića, koji je dobio crveni karton nakon što je udario Nikolu Karabatića po licu.

Što se tiče selekcije Francuske, do pobjede su je nosili Dika Mem sa sedam golova, a dobar nastup su upisali Nikola Karabatić, Amerik Mine (Aymeric Minne) i Nikolas Tornat (Nicolas Tournat) sa četiri gola.