BiH nakon preokreta izgubila od Gruzije i ostala bez šansi za prolaz dalje

Naš tim je odigrao dobru utakmicu, ali nije imao ni sreće

"Zmajevi" upisali drugi poraz. UEFA

I. Ć.

26.1.2022

Nažalost, naša futsal reprezentacija je izgubila i drugu utakmicu na Evropskom prvenstvu. Ovaj put Gruzija je bila bolja slavivši s rezultatom 2:1.

Nakon prvih 20 minuta, "Zmajevi" su imali prednost od 1:0.

U nastavku susreta, naš tim je odigrao dobru utakmicu, ali nije imao ni sreće. Gruzijci su iskoristili svoje dvije šanse za gol, dok je našim igračima nedostajalo koncentracije, a briljirao je i gruzijski golman.

Prvo je Tales je iskoristio poklon loptu, dok je golman Milanović bio naprijed i s distance pogodio za 1:1. Igrao se 28. minut kada je  Branko dobro primio loptu, okrenuo se i pogodio za preokret Gruzije (1:2).

KRAJ! BiH nakon preokreta izgubila od Gruzije i ostala bez šansi za prolaz dalje (1:2)

40. - Opsada gola Gruzije, ali bez promjene rezultata.

38. - Tajm-aut je zatražio selektor Ivo Krezo. Svojim izabranicima je dao posljednje upute na utakmici.

36. - Sve je manje vremena i naši već kreću na sve ili ništa!

35. - Kahvedžić je bio u gol šansi, ali su u odbrani Gruzije odlično reagovali i blokirali loptu.

34. - Još ima nade za naš tim. Idemo momci po gol!

32. - Vilijan je šutirao, ali lopta je otišla pored lijeve stative našeg gola. Rezultat je i dalje 1:2.

30. - Aladžić je bio u dobroj šansi za gol, ali golman Kalaca spašava selekciju Gruzije.

29. - Ivanković je silovito šutirao, ali lopta ide daleko preko gola.

Gruzija preokrenula protiv "Zmajeva". UEFA

28. - Gol! Branko je dobro primio loptu, okrenuo se i pogodio za preokret Gruzije (1:2).

27. - Kahvedžić je propustio sjajnu priliku, nakon što je šutirao ravno u golmana Gruzije.

25. - Gol! Velika greška našeg tima. Tales je iskoristio poklon loptu, dok je golman Milanović bio naprijed i s distance pogodio za 1:1.

24. - Nova intervencija Milanovića.

23. - "Zmajevi" odlično otvorili drugo poluvrijeme. Za kratko vrijeme smo izveli tri kornera, ali promjene rezultata nema.

22. - Izblokiran je udarac Kahvedžića.

21. - Počelo je drugo poluvrijeme i odmah dobra odbrana našeg Milanovića.

Šut Aladžića brani gruzijski golman. UEFA

Nakon prvih 20 minuta, naša futsal reprezentacija ima prednost od 1:0. Naš tim je bio bolji rival, odbrana na čelu s golmanom Milanovićem je odlično reagovala na atake Gruzijaca. S druge strane, Gruzijce je spašavao njihov golman odbranivši barem pet sjajnih prilika za BiH.

20. - Kraj prvog dijela! Odlično poluvrijeme, "Zmajevi" mogli imati i uvjerljiviju prednost (1:0).

19. - Šut Radmilovića brani golman Kupaca. U nastavku Gruzijci griješe u napadu, nemaju pravih ideja.

18. - Dva bezuspješna napada Gruzijaca. Nije bilo opasnosti po gol Milanovića.

16. - Tajm-aut je zatražio selektor Ivo Krezo.

16. - "Zmajevi" su išli dva na jedan, ali zbog sporijeg dodavanja odbrana Gruzije se uspjela vratiti i zasmetati Arnautoviću da šutira neprecizno.

15. - Milanović je osjetio priliku i krenuo s našeg gola u napad. Šutirao je, ali bilo je to bezopasno za golmana Kupaca.

14. - Gruzijcu su zaprijetili, ali šut je otišao daleko iznad gola Milanovića.

12. - Igra se rasplamsala, oba tima imaju šanse, naši nešto izglednije, ali je pokušaje Sesara dva puta i Aladžića zaustavio golman Gruzije.

10. - Josip Bošković se našao u sjajnoj prilici, ali još jednom je uspješan bio gruzijski golman.

9. - Nova dobra prilika za našu reprezentaciju, ali brani golman Gruzije.

8. - Gruzijci su imali bezuspješnu priliku iz kornera.

7. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajno je Vlado Gašpar prošao i asistirao Kahvedžiću, koji je bio dobro postavljen i zatresao mrežu Gruzijaca.

5. - Sjajna prilika za Gruzijce. Šutirao je Branko, ali odlična intervencija Milanovića.

4. - Gruzijci imaju veći posjed lopte. Bh. reprezentativci u grču počeli susret.

3. - "Zmajevi su izveli prvi korner, ali bez opasnosti po protivnički gol.

3. - Elisandro je imao dobar šut, ali lopta je otišla pored lijeve stative našeg gola.

1. - Počela je utakmica. Sretno "Zmajevi".

Dobro došli na tekstualni prijenos drugog kola grupe D na Evropskom prvenstvu između reprezentacija BiH i Gruzije. "Zmajevi" nakon poraza od Španije žele upisati prvu pobjedu na velikom takmičenju, dok Gruzija hvata zalet za novi trijumf nakon što su u prvom kolu bili bolji od selekcije Azerbejdžana. Utakmica je na programu od 17:30.

Selektor Ivo Krezo otkrio je karte za ovaj meč.

Za BiH će u prvom sastavu nastupiti: Milanović, Arnautović, Ivanković, Jelić i Kahvedžić.

Priliku s klupe će tražiti: Aladžić, Bošković, Galić, Gaspar, Gosto, Pantić, Radmilović, Bundavica i Sesar.