OKONČAN NASTUP NA EP

Kapiten Francuske: Želimo pravu medalju, ne ovu glupost

U utakmici za bronzanu medalju nakon produžetaka bolja je bila selekcija Danske rezultatom 35:32

Porte: Kapiten rukometna reprezentacije Francuske. Twitter

I. Ć.

31.1.2022

Rukometna reprezentacija Francuske okončala je svoj nastup na Evropskom prvenstvu bez medalje. U utakmici za bronzanu medalju nakon produžetaka bolja je bila selekcija Danske rezultatom 35:32.

"Trikolori" su za utjehu nakon poraza dobili raritetne medalje za četvrto mjesto. Međutim, to nije zadovoljilo igrače jedne od najvećih reprezentacija na svijetu.

Valentin Porte, kapiten Francuske, osvojio je dva svjetska, te po jedno olimpijsko i evropsko zlato te Ligu prvaka s Monpeljeom.

Nakon završetka prvenstva istakao je nezadovoljstvo medaljom koju su dobili.

- Najveći motiv mi je bio osvojiti medalju ovdje, ali pravu medalju, ne ovu glupost. Mi francuski rukometaši mrzimo gubiti - izjavio je Porte.

Francuzi su prvo bili iznenađeni kada su vidjeli da će dobiti medalje iako su izgubili meč za bronzu. Mnogima od njih to se nije svidjelo te su medalje skinuli odmah nakon što su im uručene.