VELESLALOM

Eldar Salihović na ZOI u Pekingu ostvario plasman karijere

Salihovć je imao zaostatak za pobjednikom Markom Odrmatom od 32,19 sekundi, a u prvoj vožnji u kojem je imao 47. vrijeme

Eldar Salihović. Agencije

G. Š. / Vijesti.me

13.2.2022

Crnogorski alpski skijaš Eldar Salihović ostvario je najbolji plasman u karijeri, pošto je u olimpijskom veleslalomu u Pekingu zauzeo 41. mjesto, pišu Vijesti.me.

Salihovć je imao zaostatak za pobjednikom Markom Odrmatom od 32,19 sekundi, a u prvoj vožnji u kojem je imao 47. vrijeme taj je zaostatak iznosio nešto manje od 16 sekundi. Na pethodnim ZOI u Pjongčangu Salihović je u veleslomu bio tek 64...

On nastup u Pekingu završava slalomom 16. februara. Crna Gora je u Pekingu imala tri takmičara sa normama, Jelena Vujičić nije uspjela do plasmana u veleslalomu i slalomu, dok je Aleksdandar Grbović u prvoj trci nordijskog skijanja - sprintu bio 84, u drugoj na 15 kilometara klasičnim stilom 93.

Inače, naš skijaš Emir Lokmić nije završio drugu veleslalomsku vožnju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Nakon dobre prve vožnje, u kojoj je zauzeo 29. mjesto, u drugoj je promašio kapiju, pao i morao odustati.

Senzacija dana je Slovenac Žan Kranjec. Poslije prve vožnje bio je osmi, a onda se u drugoj trci, koja je zbog velikih padavina, kasnila dva sata, sjurio niz stazu. Štopericu je zaustavio na 1:05,83, a ukupno vrijeme mu je bilo 2:09,54. Kasnio je 19 stotinki za Odermatom...