Zlato u spustu za Zuter, Muzaferija nije završila utrku

Zuter: Slavila ispred Gođe i Delago. AFP

A. V. / Fena

15.2.2022

Švicarska skijašica Korin Zuter (Corinne Suter) osvojla je zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Dvadesetsedmogodišnja svjetska prvakinja postala je tek druga skijašica koja je spojila svjetske i olimpijske titule nakon Amerikanke Lindzi Von (Lindsey Vion, 2009/2010).

Srebro i bronzu osvojile su Italijanke Sofija Gođa (Sofia Goggia) sa zaostatkom 16 stotinki i Nadija Delago (Nadia) sa 57 stotinki iza pobjednice.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija nije završila utrku.

Dvadesetdvogodišnja Visočanka u prvom nastupu u Pekingu 11. februara osvojila je sjajno 25. mjesto u superveleslalomu, a do kraja Igara očekuje je nastup u kombinaciji koja je na rasporedu 17. februara.